Novinky

22.02.2015

Dnešní dopoledne jsme s Kašparem strávili protahováním jeho nemalého těla na intenzivce  "Dogfitness"   pořádaném Lenkou Blachovou - Psí škola Koira  .  I při své velikosti si úspěšně zabalancoval na velké fazoli a vyzkoušel si jak balanční čočky tak vodní polštáře a na závěr si zajezdil i na dětské tatrovce, prostě můj obrovitý šikulka :).  Díky moc všem zúčastněným a hlavně Lence za super neděli.

 Fotky...   

16.02.2014

Vzpomínka na pro mne nejkrásnější fenku leonbergra  Audrey Zařičské údolí   zvanou  "Bora",     babičku a prababičku našich psíků.

Bora

14.02.2015

Dnes proběhly námluvy mezi Mischou a nádhernou fenkou z belgického chovu jménem   Kianga from Yellow`s Garden .  Teď už jen budeme držet palce, aby se v dubnu v chovatelské stanici  von Kirschalde narodila štěňátka.

 Fotky....

krytí Kianga

12.02.2015

Český leonberger klub vás srdečně zve na další  "Víkend s leonbergery v Dolní Čermné"   v termínu 29.-30.5.2015. Na programu máme tradičně socializaci, překážkovou dráhu, procházky apod.  Novinkou jsou pachové práce pro začátečníky.   Vítaná jsou leončí štěňátka a dorostenci.

Propozice a přihlášky ZDE

Dolní Čermná

07.02.2015

Pár únorových fotek...  Únor 2015 

24.01.2015

A další ze super seminářů s RNDr.Františkem Šustou navazující na jeho knihu...  "Trénink je rozhovor"   pořádaný Lenkou Blachovou - Psí škola Koira  . A o čem že to bylo.... , cituji "Seminář podává trénink cestou pozitivního posilování jako rozhovor se zvířetem, složený ze slov CHCI PODNĚT (zvíře) – PODNĚT (člověk) – CHOVÁNÍ (zvíře) – BRIDGE (člověk) – ODMĚNA (dá člověk, spotřebuje zvíře), a rekapituluje celý tento rozhovor tak, jak se v praxi staví, tedy od posledního „slova“ k prvnímu. Krom videí z tréninku exotů a mořských savců je postaven především na rozborech videonahrávek konkrétních případů ze cvičáků. Jde především o nápravy problémových chování jako agrese, strach, pověrčivé chování a zlozvyky, oprava různých prvků v agility. Nechybí videa několika konkrétních dvojic, o kterých je psáno v knize. Seminář je proložen i „tréninkovými hrami“ v různých verzích."

Opět spousta srozumitelně a názorně podaných informací a námětu k přemýšlení, doplněných druhý den praktickými lekcemi, kde jsem se zúčastnila v roli diváka. Jakýkoliv seminář RNDr.Šusty vřele doporučuji.

01.01.2015

Šťastný nový rok 2015

PF 2015