Novinky

31.12.2014

Poslední den roku už tradičně ve znamení běhání, tentokrát v Opavě. Parádní dopoledne a i když se nevratně porouchal naviják a běh   Kašpařík  neabsolvoval, přesto si ve společnosti velké smečky, převážně holčičí, užil skvělou procházku. Díky všem za moc milou společnost a přeji klidného Silvestra :)

28.12.2014

Zimní fotky Myšáka  a Dastíka 

Mischa Mischa

24.12.2014

Veselé Vánoce

04.12.2014

A je to opět tady, naše největší a nejhravější štěňátko, náš zlatý   Kašpařík,  dnes oslavuje své  šesté narozeniny.   Všechno nejlepší Kašpaříku a doufám, že Ti to bude takhle běhat i dalších šest let :) Velké gratulace posíláme samozřejmě všem Karličkám.

Kaspar 6 let

07.11.2014

O tomto víkendu jsme se s Dastym opět vypravili za vzděláním do Červené Řečice. Tentokrát na seminář  "Manuální fyzioterapeutické techniky a rehabilitační cvičení psů"   který byl organizovan opět našim Českým leonberger klubem .   Seminář vedla MVDr.Helena Potfajová  .

08.05.2014

Naše věčná štěňátka...  Kdo si hraje nezlobí 

06.05.2014

Vykvetl nám zmijovec (Amorphophallus rivieri)...páchne jak maso, ale není to maso

Kluci Kluci

04.05.2014

Květnové sluníčko rozproudilo klukům krev...  Hladové hry 

19.04.2014

O sobotě jsme s Kašparem  vyrazili do  brněnské zoologické zahrady   na setkání s kamarády leonbergry a jejich dvounožci.Brněnská zoo byla jako vždy moc hezká, jen to sluníčko nám přálo víc než by bylo v dubnu vhodné. Kašpárek, pořád ještě v zimním oblečku, byl náležitě vyšťaven. Po procházce, kdy nevím kdo byl pro koho větší atrakcí, jetli zvířata pro nás nebo naopak, jsme vděčně zaparkovali v chládku místní restaurace. Leonci budili , už klasicky, velkou pozornost a myslím, že byli pro většinu návštěvníků byli náramným zpestřením prohlídky zoo. Díky všem za příjemně strávený den a milou společnost .

 Fotky....

11.03.2014

Pozvánka na výlet do ZOO v Brně

ZOO Brno

09.03.2014

Jarní fotky Myšáka 

Mischa Mischa

01.03.2014

Přišlo jaro a kluci jsou velmi hraví...  Souboj titánů 

28.02.2014

Doplněny obrázky spokojených medvědů ze  Sportovní prevence s Dornovou metodou .... Díky holky.

22.02.2014

V sobotu jsme vyrazili do Brna na jeden den výstavy DUOCACIB.   Po dlouhé době se do výstavního kruhu vypravil   Dastík   a poprvé se předvedl ve třídě veteránů... uf,nějak nám ten čas letí. Paní rozhodčí se moc líbil a získal ocenění  výborný 1 Titul nejlepší veterán po právu získala nádherná desetiletá leoní dáma  Cácorka H. Bora z Milotiček.   Přihlášeno bylo celkem 35 leonbergrů, posuzovala ruská rozhodčí Yana Gavrilova. Titul BOB získal úchvatný ruský pes  Amicus Optimus Antonius   Výstava jako taková byla docela zvláštní, jak rychlostí posuzování tak i podivným hodnocením a práce vedoucího kruhu tomu dala korunu. Prostě opravdu služby adekvátní výstavním poplatkům. No my jsme den pojali jako společenskou akci, setkali se s kamarády, okoukli leonky, předvedli udržovaného veterána, který celý zářil a užíval si pozornosti, takže pro nás super den.

Kompletní výsledky....

12.02.2014

Dnes se Mischa  podrobil testům na dědičné oční choroby u MVDr.Stani,  a k mé velké radosti je vše naprosto v pořádku

Eyetest

09.02.2014

Dnešní nedělní den byla na programu  "Sportovní prevence s Dornovou metodou"   organizovaná Lenkou Blachovou - Psí škola Koira  . Jednalo se o speciální akci s MVDr. Lenkou Zemanovou - Dlaně pro tlapky a hřívy   Jednalo se o kontrolu pohybového aparátu psíků, kteří jakýmkoliv způsobem pohybový aparát zatěžují.   Vzhledem k tomu, že Dasty už je pravidelným uživatelem dornovky, dnešní prohlídky se zůčastnili Kašpar  a   Mischa.    Mischa si prohlídku vyloženě užíval, mám podezření, že si sem tam i spokojeně zchrupnul a na jeho blaženém výrazu bylo vidět, že ho rozhodně žádné bolístky netrápí. To na Kašpárkovi přeci jen jeho velmi radostný pohyb v kombinaci s osmdesátikilovou tělesnou schránkou nějaké ty stopy zanechal, takže s dornovkou budeme pokračovat.

 Fotky.... 

01.02.2014

Únor jsme zahájili sportovně... tréninkem coursingu v Havířově.   Na výlet se tentorát vydali Kašpar  a   Dastík.    Kašpařík si dvěma běhy řádně protáhl svaly a Dasty si spokojeně užíval společnosti ostatních psů.  O zpestření se dnes postaraly místní srnky, které se rozhodly otestovat jednoho z běžců a briskně si to střihly napříč tratí, naštěstí pro ně borderka přeci jen dala přednost střapečku.  Psiska opět skvěle fotila Lenka Blachová.

 Fotky ....

26.01.2014

Dnešek jsme s Kašparem strávili na intenzivním semináři  "Přivolávačské hry pro mírně pokročilé"   pořádaném Lenkou Blachovou - Psí škola Koira  . Parádní den plný procvičování her pro podporu lepší spolupráce psa a psovoda, se kterými jsme se podrobněji seznámili už v průběhu loňských kurzů "Přivolávačů".Hry jsou založeny na systému "Say yes" výborné kanadské trenérky psů Susan Garrett. Kašpařík mne dneska svou ochotou hrát si příjemně překvapil, celý den vydržel dobře naladěný a dychtivý něco dělat.  Pravda totálně ho to vyplivlo a doma upadl do kómatu :).  Díky moc všem zúčastněným a hlavně Lence za super neděli.

04.01.2014

A další ze super seminářů s RNDr.Františkem Šustou...  "Jak naučit, jak odnaučit"   pořádaný Lenkou Blachovou - Psí škola Koira  . Celodenní maratón nabitý informacemi, videoukázkami i praktickými lekcemi nácviku s dřevěným pomocníčkem " morčetem". Opět mám hlavu jako balón, plnou zajímavých poznatků ke zpracování a už se moc těším na další slíbený seminář " Práce se skupinou".

01.01.2014

Šťastný nový rok 2014

PF 2013