Novinky

31.12.2013

Poslední den roku opět ve znamení běhání, tentokrát v Opavě. Počasí sice nic moc, ale pro    Kašpara  to byl ten nejlepší způsob jak oslavit Silvestra a to mu ještě velmi milou společnost dělala smečka našich kamarádů papillonků. Fotila opět skvěle Lenka Blachová. Lence a Michalovi patří velký dík, že tyhle akce organizují :)

 Fotky ....

 Další Lenčiny super fotky ....

28.12.2013

Sportem ke zdraví a tak v nádherném neprosincově slunečném dni    Kašpařík  zase naháněl střapec, a to na známých terénech v Havířově. Fotila jak jinak než úžasně Lenka Blachová.

 Fotky ....

 Fotky všech běhavců ....

24.12.2013

Veselé Vánoce

22.12.2013

Počasí nám přeje a tak jsme s našim leochrtíkem    Kašparem  jeli na další střapečkovou naháňku do Třince - Neborů. Do společnosti se tentokrát s nami vydal i Dastík. , který si výlet náležitě užil...spousta krásných psích holek a spousta lidí, kteří ho byli ochotni podrbat.  Kašpařík byl při běhu velmi pečlivě sledován koňským osazenstvem přilehlé ohrady....koníci poněkud nechápali co to tam ten divnokůň provádí a jak to že není v ohradě s nimi :) Fotila opět skvěle Lenka Blachová.

 Fotky ....

A další fotky ....

08.12.2013

Dneska si v Opavě Kašpařík  po delší době zase pořádně zaběhal a opět úspěšně zahnal střapec až do cíle :-). Běžecké hvězdy zvěčnila Lenka Blachová.

 Fotky ....

A další fotky ....

04.12.2013

Další rok uběhl a náš stále veselý a hravý obřík   Kašpar,  slaví své páté narozeniny.   Všechno nej Kašpárku, pevné zdraví a ať ti to i nadále dobře běhá ..:)) Velké gratulace posíláme samozřejmě všem Karličkám.

Kaspar 5 let

24.11.2013

Máme za sebou další akci pořádanou Českým leonberger klubem...  "Svatomartinská slavnost leonbergrů aneb výstava na nečisto,"   konaná v sobotu již podruhé v nádherném prostředí Ola Ranche v Litohošti  . V pátek si kluci sbalili baťůžky , nalodili se do auta a vyrazili jsme směr Vysočina. Nocovali jsme v už loni prověřené ubytovně Klubu turistů v Pacově. V podvečer jsme se sešli s ostatními pomocníky v Litohošti a pomohli připravit prostor jízdárny na výstavní den. Sobotní zahájení opět provázelo předání spousty dárků včetně všemi oblíbených brambor značky "LEON". Přihlášeno bylo 37 psů,posuzování se tentokrát ujala německá chovatelka paní Nathalie Mayer z chs Member of the Leogang, a opět se konalo super posuzování.    Odpoledne pak proběhlo spousta soutěží, vyhlášení vítězů jednotlivých tříd a vyhlášení vítěze celé výstavy - BOB Litohošť získala úžasná veteránka Conelly H. Bora z Milotiček .     Byl to krásně strávený den, v úžasném prostředí a ve společnosti fajn lidí.     Díky moc Všem, kteří se na skvělé připravené akci podíleli.

Svatomartinská slavnost

Fotky a výsledky na stránkách Míši Koňákové....

02.11.2013

Dneska jsem se zúčastnila, dlouho očekávaného semináře RNDr. Františkem Šustou v Ostravě  "Úvod do pozitivního posilování & Pozitivní posilování podrobně."  . Seminář pořádala Lenka Blachová - Psí škola Koira  . Přednáška předčila má očekávání, ujasnila jsem si spoustu věcí, které jsem už trošku věděla, zjistila spoustu, které jsem nevěděla a celý den utekl jako voda. Moc se těším na další podobnou akci.

František Šusta

27.10.2013

Dnešek patřil "agresi", tedy semináři na téma  "Agrese mezi psy"  . Seminář pořádaly a vedly Lenka Blachová a Magda Šimečková - Psí škola Koira. Byla to rozšířena verze semináře, který jsem absolvovala v únoru, doplněna o spoustu nových informací, díky kterým jsem si zase rozšířila obzory a taky ujasnila některé šumy při práci s tím mým "kreativcem". Snad mu jeho snahu o komunikaci bude zase kazit o něco méně.

Agrese mezi psy

20.10.2013

Podzimní fotky  Dastyho, Kaspara a Mischky 

08.09.2013

A máme tady další narozeniny ...   Mischa,  je už vážně dospělý a slaví dnes  třetí narozeniny.   Krásné narozeniny Myšáčku ..:)) Velké gratulace posíláme i ostatním Miškám.

Mischa 3 roky

01.08.2013

Letí to letí....dnes slaví náš    Dastík   své už  osmé narozeniny.  Všechno nejlepší a hlavně stálé zdraví krasavče...:) Samozřejmě vše nej i Dastyho bráškům a sestřičce.

Dasty 8 let

12.07.2013

Pozvánka na 7.setkání v Dolní Čermné

Dolní Čermná

10.07.2013

S    Kašpaříkem   jsme se pustili do  "Přivolávačských her"   pod vedením Lenky Blachové- Psí škola Koira    A o čem, že to je...budu citovat ze stránek psí školy   "Mít psa, který si neustále hlídá, kde má svého psovoda... mít psa, který je neustále naplněn očekáváním ze společné zábavy... mít psa, který pro nás chce pracovat, spolupráce ho zajímá a baví... mít psa, který je nadšený z každé procházky, rychle reaguje na pokyny a užívá si společný čas s vámi..."   Jestli s Kašpárkem přesně tohoto dosáhneme zatím nevím, ale každopádně si cvičení, které je vlastně super hrou rozhodně užijeme.

Say Yes

22.06.2013

Dnes slaví máma a babička našich kluků    Alma B Bora z Milotiček   naprosto úžasné už 11.narozeniny.  Milá Almičko všechno nejlepší a hlavně pevné zdraví:)

Alma 11 let

13.06.2013

Dasty   zase plnil socializační roli a předvedl štěňátkům papillona v chov.stanici Marestel, že psi existují v různých tvarech a velikostech...a měl úspěch.

Fotky ....

10.06.2013

 "6. setkání v Dolní Čermné" pořádané Českým leonberger klubem je za námi. Ve společnosti fajn lidí a jejich psích kamarádů víkend velmi rychle utekl. Cvičili, hráli a povídali si s Lenkou "Wami" Blachová, čtvernožci si protáhli těla při dogfitness a dvounožci hlavy při přednášce o agresi mezi psy. Na programu byly i oblíbené soutěže, prostě celý víkend se opět povedl. Díky moc všem kdo se podíleli na organizaci

Fotky ....

12.05.2013

Dnes jsme vyrazili do Zubří na  "Klubovou výstavu MSKCHPL", jeli jsme s Dastym okouknout leoní populaci a hlavně podpořit jeho mámu Almičku při výstavním klání. Tato úžasný leoní dáma se ve svém věku 11 let krásně předvedla a zaslouženě získala první místo mezi přítomnými veteránkami.   Za foky děkuji Katce Koňákové a Míši Koňákové.

 Fotky....

08.05.2013

Horký slunečný den a opět kluci běhali. Tentokrát Kašpar  s Míšou  zdolávali trať v Bělé u Bohuslavic, Dasty  se těšil ze společnosti ostatních psů a lidí. Náročnější to měli dneska Lenka s Michalem,kteří museli vytvořit trať ve vysoké trávě. Povedlo se , běhalo se, no prostě parádní den.

30.04.2013

Pozvánka na 6.setkání v Dolní Čermné

Dolní Čermná

13.04.2013

 "Kostičkový den"  - kluci a jedna z jejich velmi oblíbených činností.

 Fotky....

11.04.2013

Kašpar  - jediný z naší smečky, který se rád fotí

Kaspar Kaspar

01.04.2013

Veselé Velikonoce  

Veselé Velikonoce 2013

31.03.2013

Trochu nás zaskočilo netradiční velikonoční počasí.  Velikonoční beránci 

10.03.2013

Další skvělé běhání, tentokrát si Kašpar s Míšou pod dozorem Dastyho vyzkoušeli trať v Opavě. Lence a Michalovi dík za fajn den.

16.02.2013

Dneska jsem se zúčastnila, tentokrát bez psů, velmi podnětného semináře  "Agrese mezi psy"  . Seminář pořádaly a vedly Lenka Blachová z Psí školy Berenika a Magda Šimečková z Psí školy Koira. Seminář byl naprosto skvělý, spousta zajimavého povídání a videoukázek, které mi hodně napověděly jak na ta moje psiska koukat, co sledovat a jak s nimi pracovat. Holkám patří velký dík

Agrese mezi psy

07.02.2013

S  Dastym, Kašparem i Mischou   jsme zahájili další novou aktivitu, Psí škola Berenika  , kam s kluky docházíme na výcvik, otevřela kurz  "Dog Fitness"  , neboli kondičního posilování psa.

Dogfitness

27.01.2013

Zimní fotky  Dastyho, Kaspara a Mischky 

13.01.2013

Aby si   Kašpárek protáhl nejen tělo ale i mozek, využili jsme možnosti zúčastnit se dalšího  "Klikr Workshopu"  , pod vedením Lenky Blachové Psí škola Berenika   pořádaného ve spolupráci s Psí školou a hotelem KOIRA   Tentokrát jsme cvičením strávili sice jenom půlden, ale o to pro Kašpara náročnější, neboť se účastníla i hárající fenka. Pro nás oba to byla zajímavá zkušenost a vcelku se mi i podařilo přesvědčit hormony zaplaveného samečka, že i přes velmi rušivé vlivy se prostě pracuje.....

Klikr Workshop

06.01.2013

I v novém roce jsme pokračovali ve sportovních aktivitách a tak se byli     Mischa, s Kašparem  opět v Havířově proběhnou za střapečkem. Dastík  i tentokrát vykonával funkci dozoru a krásně reprezentoval leonbergra jako velmi společenkého psa. Fotila opět skvěle Lenka Blachová.

 Fotky ....

01.01.2013

Šťastný nový rok 2013

PF 2013