Novinky

31.12.2012

Poslední den letošního roku jsme strávili nejlepším možným způsobem... pobytem na čerstvém vzduchu a střapečkováním. Tentokrá jse vyrazili komplet. Kašpar  a Míša  si vyzkoušeli nový terén v Havířově.. a i když do kopce tak prý je to dobré, Dastík  si zase užíval společnosti lidí i psíků, hlavně tedy přítomných psích slečen.   Lence, Michalovi a všem přítomným dík za fajn závěr roku.

 Krásné fotky leonků Lucky Kazměrčíkové ....

 Všichni zúčastnění na fotkách Lucky...

09.12.2012

Dnes jsem se snažila nabytou teorii uvést do praxe a   Kašparem jsme strávili celý den na  "Klikr Workshopu"  , pod vedením Lenky Blachové Psí škola Berenika   pořádaného ve spolupráci s Psí školou a hotelem KOIRA  Tímto Lence děkuji za super den, jsem ráda, že jsem si mohla koukáním na ostatní i vlastní prací s Kašparem pod jejím vedením ujasnit co děláme dobře a co ne ( aspoň doufám) ... no, máme na čem pracovat...

Klikr Workshop

04.12.2012

A je to tu zase ...největší sluníčko naší smečky   Kaspar,  slaví své čtvrté narozeniny.   Všechno nej Kašpárku, ať ti to i nadále dobře běhá ..:)) Velké gratulace posíláme samozřejmě všem Karličkám.

Kaspar 4 roky

01.12.2012

Máme za sebou další akci pořádanou Českým leonberger klubem...  "Adventní slavnost leonbergrů aneb výstava na nečisto,"   konaná v sobotu v nádherném prostředí Ola Ranche v Litohošti  se opravdu povedla. My jsme se Všemi třemi medvědy vyrazili už v pátek, přeci jen je to od nás na Vysočinu kousek cesty. Cílem byl Pácov, kde jsme měli až do neděle zajištěný nocleh. V podvečer jsme ještě vyrazili přímo do Litohoště, alespoň lehce přiložit ruku k dílu a pomoci při přípravě haly. V sobotu pak akce propukla na plno, a hned při slavnostním zahájení jsme dostali kupu dárku. Přihlášeno bylo 34 psů,posuzování se ujal belgický chovatel pan Bart Bauwens, který předvedl, z mého pohledu, naprosto skvělý posuzovatelský koncert.    Kluci nastoupili - Mischa ve třídě otevřené, Kaspar ve třídě šampionů a Dasty ve třídě veteránů a náležitě si to užívali. Všichni tři mají obsáhlé a hezké posudky, ve kterých pan rozhodčí přesně vystihl co je správně a co by mohlo být ještě lepší.    Odpoledne pak proběhly soutěže v Junior Handlingu, volně pojatá soutěž o nejkrásnéjší pár, vyhlášení vítěze divácké soutěž O největšího sympaťáka, kterým se stál obrovský a veselý Goram, vyhlášení vítězů jednotlivých tříd a vyhlášení vítěze celé výstavy - BOB Litohošť získal Nero D. Bora z Milotiček .     Byl to krásně strávený den, v úžasném prostředí a ve společnosti fajn lidí.     Díky moc Všem, kteří se na skvělé připravené akci podíleli.

Fotky a výsledky ....

25.11.2012

A protože teorie není nikdy dost, dnes jsem se zúčastnila dalšího semináře  "Pozitivní posilování pro pokročilé"  , který opět pořádala Psí škola Berenika  Lenky Blachové a Psí škola a hotel KOIRA   Oba semináře skvěle vedla Lenka Blachová.   No, kluci teď budou pokusnými králiky, doufám, že nám to půjde.

Pozitivní posilování pro pokročilé

27.10.2012

Dnešek byl ve znamení mé výcvikové teoretické průpravy neboť jsem se zúčastnila semináře  "Začínáme s pozitivní motivací"   , který pořádala Psí škola Berenika  Lenky Blachové a Psí škola a hotel KOIRA

Začínáme s pozitivn motivací

06.10.2012

A další sportovní dopoledne za námi, tentokrát nás Lenka vytáhla za střapečkem do Bělé u Opavy. Kašparovi  i Míšovi  se nový terén líbil a připravenou trať překonávali opět svým osobitým stylem a rychlostí.  

09.09.2012

Dnes se v Hlučíně konala Speciální výstava Bouvier des Flandres Clubu Bohemia a tak jsme do výstavního kruhu vyrazili s Artušem  Artuš se předvedl ve třídě otevřené a od paní rozhodčí Mgr.Strzalkovské získal krásný posudek a hodnocení   výborný 1, CAC   Artík si dnes zároveň splnil i povinný svod.

 Fotky ....

08.09.2012

Uf.. to to letí ...dnes naše štěňátko   Mischa,  slaví už  druhé narozeniny.   Všechno nej Myšáčku ..:)) Velké gratulace posíláme i ostatním Miškám.

Mischa 2 roky

06.09.2012

Aby nevyšli z formy zaběhali si Kašpar  a Míša  na minitréninku coursingu v Bohumíně a opět společně s velkou chutí a viditelnou radostí..   Díky moc všem pořádajícícm.

03.09.2012

Máme za sebou už 5. víkendové setkání psích i lidských kamarádů v Dolní Čermné pořádané Českým leonberger klubem... zase to strašně rychle uteklo. Program byl opravdu nabitý a i přes počáteční nepřízeň počasí jsme si ho náležitě užili. Pokračovali jsme ve výcviku pozitivními metodami pod vedením Lenky "Wami" Blachové, ...psíci i páničci si protáhli svaly na překážkové dráze ....a všichni zúčastnění si s větším či menším nadšením vyzkoušeli coursing. Kašpar s Míšou ukázali, že netrénujeme nadarmo a že i velky pes se umí řádně rozběhnout. Proběhl se i Dastík, ten ale usoudil že v jeho věku jsou pro něj víc než střapec zajímavé přítomné fenky. Jenom lehce s ohledem na čas jsme zatím naťukli další možnou činnost pro ty naše obry .. a to tahání. Navlékli jsme nové postroje a Kašpar s Míšou si vyzkoušeli jaké to je tahat koloběžku.. no musíme v prvé řadě zapracovat na ovladatelnosti, závislačci zatím nechápou, že panička není vedle nich ale kus za něma...ale vypadá to na dobrou zábavu. V neděli odpoledne jsme tradičně navštívili děti v místním dětském domově, všichni leonci i přes již viditelnou únavu předvedli svou trpělivou a láskyplnou povahu.

Fotky ....

30.08.2012

V krátké době se povedl další coursingový trénink v Bohumíně, kam jsme tentokrát vyrazili v sestavě Kašpar  a Míša . Kašpárek běhal opět s velkou radostí, Míša se se střapečkem musel teprve pořádně seznámit  V druhém běhu kluci dostali možnost prohnat střapec spolu a musím říci, že jim to šlo moc hezky. Díky za fajn odpoledne.

 Fotky ....

25.08.2012

Další coursingové trénování v Bohumíně si Kašpar  náležitě vychutnal. Je radost sledovat jeho nadšení když vidí střapec nebo slyší Lenčino " naviják". Snaží se kluk svým osobitým stylem čím dál víc.   Dneska jsme vyzkoušeli i bouvierka Artuše  mé sestry. I když počáteční zaujetí střapečkem vystřídaly zajimavé pachy na koňské pastvině, myslím, že párkrát zatrénujeme a Artík se chytí. Takže velké díky všem pořádajícím a zúčastněným za skvěly den.

 Fotky ....

18.08.2012

Dnes dorazily výsledky genetických testů na  polyneuropathii typ LPN1

  • Mischa P.  - N/N

08.08.2012

Pár obrázku   Dastyho   z jedné z našich oblíbených procházek v ostravském městském parku.

Fotky ....

01.08.2012

Dnes slaví náš    Dastík   své už 7.narozeniny.  Všechno nejlepší a hlavně stálé zdraví můj jedinečný medvěde..:) Samozřejmě vše nej i Dastyho bráškům a sestřičce.

Dasty 7 let

08.07.2012

Reportáž, která člověku zvedne náladu......Almička - máma a babička našich leoních kluků televizní hvězdou..

Video ....

04.07.2012

Dasty   navštívil kamarády papillonky v chov.stanici Marestel ..., štěňátkům se velký plyšový medvěd moc líbil.

Fotky ....

18.06.2012

4. setkání psích i lidských kamarádů v Dolní Čermné pořádané Českým leonberger klubem se opět vydařilo. Základy výcviku pozitivními metodami nás provedla Lenka "Wami" Blachová, vyslechli jsme si velmi zajímavé povídání MVDr.Štourače, veterináře, rozhodčího a dlouholetého chovatele německých dog, zasoutěžili si v tradičních i netradičních disciplínách a celý víkend si maximálně užili.

Fotky ....

03.06.2012

A máme za sebou další parádní coursingové trénování, Kašpar  tentokrát vyrazil do Bohumína s kamarády papillony   Příjemné počasí, fajn společnost, prostě ukázkové nedělní dopoledne. Za mě a hlavně za Kašpara opět velké díky všem pořádajícím a Lence speciálně za zvěčnění rozpustilého i soustředěného Kašpárka

 Veselý Kašpárek ....

 Další fotky zúčastněných sportovců....

19.5.2012

Tento víkend jsme vyrazili do Rakouska do městečka Anthering blízko Salzburgu, kde se konala Klubová výstava rakouského klubu ÖCLH. Přihlášeno bylo 108 psů  Posuzovali rozhodčí W.Güllix (D), D.Vernon (F) a T.Walker (A) .   Mischa nastoupil v mezitřídě obsazené 10 psi, které posuzoval francouzský rozhodčí D.Vernon a získal hodnocení  výborný

Milotičky na této výstavě zastupovaly ještě Husarka ve třídě šampionek s hodnocením výborná    a Heriett ve třídě šampionek taky se známkou výborná

 Výsledky ....

 Fotky ....

12.05.2012

Dnes jsme vyrazili do Zubří na Klubovou výstavu MSKCHPL, v sestavě Kaspar a Mischa.   Posuzoval rozhodčí O.Vondrouš.   Mischu v mezitřídě ohodnotil jako  výborný 3 , Kaspar byl ve třídě vítězů ohodnocen známkou  výborný.

Mischa po výstavě absolvoval bonitací, a je od dnešního dne chovným psem.

08.05.2012

Další květnový sváteční den jsem vyrazila pro změnu s Dastym   a Mischou   na výlet do Hradce nad Moravicí, kde Lenka Blachová pořádala "fotovenčení". Byl to moc hezky strávený půlden ve společnosti fajn lidí a jejich psíků. Kluci si procházku v zámeckém parku a jeho okolí náležitě užili. Mischa, momentálně ve svém těžce pubertálním období, zjistil, že není nutno dělat na všechny ramena a Dastík byl nadšen z přítomných psích holek. Počasí nám přálo, osvěžení si kluci zajistili čvachtáním v řece Moravici a po naložení do auta jsem o nich celou zpáteční cestu ani nevěděla. Třešničkou na dortu pěkného dne jsou Lenčiny úžasné fotky.

 Dasty a Mischa....

 Všichni účastníci zájezdu....

04.05.2012

Skvělá zpráva, dnes došly výsledky   Miškova   RTG hodnocení -  DKK  0/0,  DLK  0/0

01.05.2012

Prvomájový den jsme s Kašparem  vyrazili do Bohumína na první letošní coursingový trénink   Počasí nám tentokrát přálo víc než jsme chtěli, ale i přes velké teplo se den moc vydařil a Kašpárek si svůj hon na střapec opět náležitě užil. Díky moc celému coursingovému týmu a speciálně autorce fotek Lence Blachové.

 Kašpárek ....

 Další fotky ....

15.04.2012

Tento víkend byl ve znamení ostravské Národní výstavy.   V sobotu naši rodinnou smečku zastupoval flanderský bouvier   Artuš , který nastoupil ve třídě otevřené a získal od gruzínského rozhodčího I.Beradzeho známku   výborný 1   V neděli pak do kruhu ve třídě vítězů nastoupil   Kašpařík.    Leonky v počtu 28 přihlášených zvířat posuzovala rozhodčí ing. Eva Mayeová a   Kaspara ohodnotila známkou   výborný 2.

Kašpárka musím moc pochválit, protože větší část doby, kdy jsme čekali uvnitř haly na posouzení, strávil jako živá reklama na leonky. Byl velkou atrakcí pro spoustu dětí i dospělých, trpělivě pózoval při focení ze všech stran a úhlů, pořád se svým typickým vysmátým výrazem a kožich měl od neustálého hlazení lesk jako blesk.

Organizátorům se ale z mého pohledu tato výstava vůbec nepovedla, neboť předpověď počasí jim dala dostatečnou dobu na zajištění poněkud důstojnějších podmínek pro umístění tří kruhů ( většina vystavovatelů měla štěstí a vystavovala v hale), než venkovní rozmoklý terén s celodenním hustým deštěm padajícím vystavovatelům za límec a psům do načesaných a upravených kožichů. Rozhodně to nebylo prostředí, které by odpovídalo výstavnímu poplatku.

26.03.2012

Jarní fotky  Dastyho, Kaspara a Mischky 

06.03.2012

Tento víkend jsem strávila na dvoudenní přednášce norské cvičitelky psů    paní Turid Rugaas,   Víkend to byl velmi zajímavý a poučný, ať už díky popsání a vysvětlení "fungování" psa, důvodů jeho chování, jeho nejdůležitějších potřeb, tak i psím pohledem na způsob našeho vzájemného soužití. Pro lepší pochopení toho, co nám naš pes chce říci, doporučuji knihy, které Turid Rugaas v Čechách vyšly

konejšivé signaly Štěkání

a pak hlavně pozorovat a zamýšlet se.

12.02.2012

Zimní fotky  Dastyho, Kaspara a Mischky 

04.02.2012

Tuto hodně zimní sobotu jsme si užili v milé společnosti našich kamarádů včetně Janičky a Jirky, se kterými jsme se seznámili při setkáních v Dolní Čermné, na tradiční výstavě DUOCACIB Brno. Přihlášeno bylo 40 leonků, posuzoval český rozhodčí V.Adlt     Mischa, poprvé nastoupil v mezitřídě a získal známku  výborný 3.

Výstava byla velmi úspěšná pro celou přítomnou smečku z Milotiček neboť Matze P. "Hamík" nastoupil v mezitřídě a vyhrál vše co se dalo V1, CAC, CACIB, BOB,    Lucky P. ve třídě otevřené VD2,    Matylda P. získala ve třídě mladých hodnocení V1, CAJC, BOJ,    Mairwen P. "Maira" získala v mezitřídě V1, CAC, CACIB,   Lea Sissy P. získala v mezitřídě VD3  a   Ina od Špitálského dvora "Bára" získala ve třídě otevřené VD1

 Fotky ....

08.01.2012

A s novým rokem tady máme novou výstavní sezónu, kterou jsme zahájili účastí na Hanácké národní výstavě pro letošní rok konané v Brně. Přihlášeno bylo 33 leonků, posuzoval český rozhodčí M.Václavík   Naši smečku reprezentoval "malý"   Mischa, který nastoupil do třídy mladých spolu s dalšími šesti psi. Míša si vedl skvěle a získal hodnocení   výborný 2.

 Fotky ....