Novinky 2011

04.12.2011

Nové fotky Dastyho dcery   Kimi D.  která stejně jako její bráška Kaspar slaví své třetí narozeniny a vyrostla v moc hezkou psí slečnu.

 Fotky..

04.12.2011

Dneska slaví své  třetí narozeniny  náš milý   Kašpar. Přejeme Ti Kašpárku vše nejlepší, pevné zdraví a spoustu, spoustu veselých a pohodových let s naší rodinou a hlavně ať Ti i nadále vydrží Tvoje sluníčková nálada. Spolu s Dastíkem přejeme vše nej i Kimi, Kordulce, Karle a Katteryn.

 Jak ty tři roky rychle uběhly..

17.11.2011

Tento sváteční den jsme s Kašparem a  Mischou vyrazili opět na Kentucky Ranch na malý střapečkový trénink.  Měli jsme štěstí a po dlouhých smogvých dnech nám ve čtvrtek krásně svítilo sluníčko a vítr všechen ten hnus ve vzduchu rozfoukal, takže se pejskům běhalo dobře. Kašpárek byl opět velmi natěšený a běhy si náležitě užil. Míša se se střapečkem jen lehce seznamoval na kratší trati, ale pochopil oč jde a příště si myslím už taky půjde naplno.

Fotila samozřejmě a super záběry zachytila Lenka Blachová, díky.

 Kašpárek a Mischa....

 Další fotky ....

15.10.2011

Sobota byla pro Kašpárka opět sportovním dnem, protože jsme po letní přestávce vyrazili na Kentucky Ranch v Bohumíně lovit střapec. Kašpárek se na střapec těší čím dál víc a jeho starty... ...čekám, že po něm zbude brázda. Prostě osmdesát kilo čirého nadšení.  Čekání na běhy bylo tentokrát zpestřeno přehlídkou koní nastoupených k Hubertově jízdě... nádhera.

O super fotky se opět postarala Lenka Blachová, díky.

 Kašpárek běžící, lovící....

 Fotky ostatních šílených běžců ....

08.09.2011

Dnes je to už jeden rok co se v Milotičkách narodil maličký   Mischa,  Míšo přejeme Ti k Tvým  prvním narozeninám  vše nejlepší, hodně zdraví, spoustu radosti, stále dobrou náladu a dlouhý a spokojený život s naší smečkou. Velké gratulace posíláme i Všem ostatním Miškám.

05.09.2011

Máme za sebou 3. setkání psích i lidských kamarádů v Dolní Čermné. Osvědčený realizační tým Jarka Šmrhová, Miloš Marek a Ivana Marková opět nezklamal a připravil výbornou zábavu i výcvik pro leonky a jejich majitelé. Nejskvělejším bodem programu, na kterém se podíleli všichni zúčastnění bylo soutěžní klání dětí z dětských domovů z Dolní a Horní Čermné. Malá dítka i větší omladina neměli nejmenší problém s vedením psích obrů, ve většině případů vážících více než oni sami, všichni byli naprosto úžasní a soutěžení si náležitě užili. Všem za krásný víkend moc díky.

Fotky ....

28.08.2011

Tuto neděli jsme s Kašparem a Míšou vyrazili do Mladé Boleslavi na CACIB Interdog Bohemia.   Leonků bylo přihlášeno 39, posuzoval slovenský rozhodčí Tibor Havelka.   Den se nám nadmíru vyvedl a to nejen příjemnou společností kamarádů. Kašparek se předvedl poprvé ve třídě šampionů a byl ohodnocen jako  velmi dobrý 3.  Mischanatoupil podruhé ve třídě mladých a získal známku  výborný 1, CAJC  Best of Junior (BOJ),a pak byl k mému obrovskému překvapení v konkurenci CACIB psa, CACIB feny a Nejlepšího veterána panem rozhodčím vybrán jako  Best of Breed (BOB).To vše před dovršením svého prvního roku. Prostě nádhera.

Za fotky děkuji Jarce Šmrhové.

 Fotky ....

14.08.2011

V neděli jsme s Míšou navštívili Slezskoostravský hrad, kde se konala jako každoročně Krajská výstava .   Leonky posuzoval pan Tibor Havelka.    Mischa poprvé nastoupil ve třídě mladých získal pěkný posudek a hodnocení  výborný 1 , Vítěz třídy

01.08.2011

Rok se s rokem sešel a opět slavíme narozeniny našeho jedinečného    Dastíška,   tentokrát už jeho  šesté.   Dastymu, přejeme vše nejlepší, hlavně hodně zdraví, už žádné úrazy a těšíme se na ještě spoustu dalších let strávených s našim pohodovým, milým a veselým psíkem. Vše nejlepší zároveň přejeme i Dastyho bráškům a sestřičce.

 Něco Dastyho fotek....

19.06.2011

Druhé setkání v Dolní Čermné se opět vyvedlo. Kluci si vyjeli tentkrát na výlet všichni Dasty, Kašpar i Míša, a já nabyla nových zkušeností s chováním tříčlenné smečky. Nejvíc natěšený byl Dastík, který měl letos díky úrazu klidový režim, a velmi pečlivě si hlídal, aby náhodou nebyl zapomenut doma. Stejně jako v loňském roce, jsme si s našimi leonky užili spoustu cvičení a her, navíc krásně zdokumentováných skvělou fotografkou Lenkou "Wami" Blachovou. Kluci byli opět krásně "umrtvení". Dasty se snažil dělat dojem na přítomné leoní slečny, Kašpar se snažil přesvědčit ostatní, že on je mezi leonky ten největší šéf a Míša se dosyta vyřádil se svými sourozenci, kterých se sešlo celkem šest. Bylo moc hezky a to samozřejmě zase díky Jarce Šmrhové a Miloši a Ivaně Markovým.

Fotky z vlastních zdrojů....

Fotky od Lenky ....

03.06.2011

Dnes   Kaspar  obdržel potvrzení o udělení titulu Polský šampion

Polský šampion

08.05.2011

V neděli jsme pro změnu s Kašparem vyrazili i přes ranní rozpačité počasí do Bohumína lovit střapec. Kašpařík si dráhu vyzkoušel třikrát a běhání si opět s nadšením a stylem sobě vlastním parádně užival.   Za příjemně strávený den všem přítomným moc díky .

Za opět nádherné fotky děkuji Lence Blachové .

 Kašpar v akci....

 Fotky všech ....

07.05.2011

Tuto slunečnou sobotu jsme se vypravili na Krajskou výstavu, jen kousek za humna, do areálu jezera v Hlučíně, a tentokrát pouze s Míšou .  Leonky, kterých se sešlo celkem pět, posuzoval pan Miroslav Václavík.    Mischa získal ve třídě dorostu hodnocení  velmi nadějný 1 a na výstavě se setkal se svou moc hezkou skoro sestřičkou Leou Sisi, která natoupila ve třídě mladých a získala titul vítez třídy.

30.04.2011

Dnes jsme vyrazili do Zubří na Klubovou výstavu MSKCHPL, opět v sestavě Kašpar a Míša.   Posuzoval německý rozhodčí W.Mayer.   Mischu ve třídě dorostu ohodnotil jako  velmi nadějný 1 , Míša tak zároveň splnil svod mladých, Kaspar byl ve třídě otevřené ohodnocen známkou  velmi dobrý.

Kaspar pak po výstavě pokračoval ještě bonitací, splnil všechny předepsané podmínky a je od dnešního dne chovným psem.

10.04.2011

Studenou a větrnou neděli jsme strávili v areálu výstaviště Černá louka na Národní výstavě v Ostravě.   Vystavovali se oba kluci, Kašpar i Míša.  Přihlášeno bylo 31 psů, posuzoval pan Andráš Polgár. Mischa ve třídě dorostu získal hezký posudek a známku  velmi nadějný 1,  Kaspar pak ve třídě otevřené získal známku  výborný 2

03.04.2011

Tuto neděli jsme se s Kasparem a Mischou  vydali za sportem, a to na bohumínský Kentucky ranč za lovením střapečku. Kašpar si coursing poprvé vyzkoušel už hodně dávno, ještě jako štěně, ale velmi rychle si vzpomněl o co jde.  A jak už to má ve své kašpárkovské povaze, zapojil celý svůj temeprament a vyloženě si běhání užíval.   Miša viděl střapeček poprvé a s ohledem na svůj věk si zaběhl jen kraťounkou trať. A protože ho střapec taky zaujal, vypadá to, že by Kašpar mohl mít časem běhacího partnera.  Počasí vyšlo naprosto úžasně, pejsků s milými páníky se sešlo tak akorát, takže jsme si neděli náležitě užili. Organizátorům moc díky a doufám, že se nám letos podobnch akcí podaří víc.

Za fotky moc děkuji Lence Blachové .

 Fotky kluků....

A tady je odkaz na úžasné fotky všech běhavců.... a tady  fotky štěňat....

19.03.2011

V sobotu jsme se vydali do Polska na mezinárodní výstavu CACIB Katowice.   Opět s Kašparem a Míšou, který ale tentokrát zaskočil za zraněného Dastyho, a nastoupil na své první výstavě . Přihlášeno bylo 37 psů, posuzoval polský rozhodčí Andrzej Kazmierski. Míscha byl přihlášen do třídy dorostu, při svém premiérovém vystoupení sice předvedl menší divadlo, ale získal ocenění  velmi nadějný 2 Kaspar nastoupil ve třídě otevřené, získal známku  výborný 1, CWC, čímž splnil podmínky pro udělení titulu Polský šampion, a dále získal ještě titul  res.CACIB.

Na výstavě se dařilo i našim kamarádům Miška P. získala ve třídě dorostu známku VN 2,  Matylda P. získala ve třídě dorostu hodnocení VN 1, Nejlepší dorost,   Leontýnka P. získala ve třídě mladých známku výborná a Ina od Špitálského dvora "Bára" získala ve třídě otevřené výborná 2

 Fotky ....

18.03.2011

Už skoro jarní fotky  Dastyho, Kaspara a Mischky

23.02.2011

Dnes se Dastík podrobil operaci kolenních vazů. Operace proběhla dobře, bez komplikací a teď se budeme snažit o dobré zahojení rány a následně o správnou rehabilitaci.

13.02.2011

Zimní fotky  Dastyho, Kaspara a Mischky  tentokrát bez sněhu

07.02.2011

Dnes dorazily výsledky genetických testů na  polyneuropathii typ LPN1

  • Dasty E.  - N/N
  • Kaspar D. - D/N

05.02.2011

Již tradičně jsme zahájili novou výstavní sezónu účastí na prvním dni DUOCACIB Brno. Přihlášeno bylo 36 leonků, posuzoval český rozhodčí K.Hořák   Do výstavního kruhu tentokrát nastoupil jen   Kaspar,a ze svého prvního vystoupení mezi dospěláky ve třídě otevřené si odnesl známku   velmi dobrý 3.   Společnost dělal při dlouhém čekání na posuzování Kašpárkovi malý   Mischa, kterého však nejvíc zajímaly hrátky s bráškou a sestřičkami.    My jsme si ten dlouhý den náramně užili ve společnosti milých kamarádů.

 Fotky ....