Novinky 2010

15.12.2010

Mám radost, dnes nám došly výsledky   Kašparkova RTG hodnocení -  DKK  0/0,  DLK  1/1

04.12.2010

To nám ten čas ale letí, dneska náš milý    Kašpárek   slaví své 2. narozeniny.   Kašpárku přejeme Ti pevné zdraví, spoustu radosti, elánu a dlouhý a spokojený život v naší rozrůstající se smečce a hlavně ať Ti i nadále zůstane Tvoje hodně veselá nátura. Přání všeho nejlepšího posílá bráška Kašpar a táta Dasty i všem ostatním   "Karličkám".

24.11.2010

Nové fotky  Dastyho, Kaspara a Mischky

21.11.2010

Pod heslem "leonků není nikdy dost" jsme včera rozšířili naše řady o nový přírůstek. Samozřejmě odkud jinud než z Milotiček jsme našim klukům přivezli kamaráda, úžasného psíka zvaného "Míša" ( Mischa P.)

Jarko, díky za další super vymazlené štěně.

Fotky ....

Dneska se už Míša vydal na procházku sám se smečkou našich kamarádů papillonků. Procházka se moc vydařila a Míša byl spokojen, že nebyl za nejmenšího v tlupě.

Fotky ....

26.09.2010

V sobotu jsme se po roční pauze již po třetí vypravili do Leonbergu na Klubovou výstavu německého klubu (DCLH). Účast byla opět velmi impozantní, přihlášeno bylo 322 psů z velkého počtu zemí Evropy . Počasí nám po příjezdu vůbec nepřálo, naštěstí v den výstavy se přece jen trochu vyčasilo, ovšem výstavní terény po několika kolech vypadaly poněkud hůř.

Kaspar při své první účasti na této výstavě nastoupil v mezitřídě, kterou posuzoval rozhodčí W.Mayer. Předvedeno bylo 14 pejsků, pouze tři získali známku výborná.   Kaspar byl ohodnocen jako   velmi dobrý a dostal se do výběru posledních pěti psů.   S Dastym jsme nastoupili do třídy šampionů, taktéž obsazenou 14 psi, které posuzoval rozhodčí J.Janda.   Dasty se moc hezky předváděl a získal známku  výborný a 3.místo Oba kluci mi udělali velkou radost.

Fotky ....

 Kompletní výsledky....

11.09.2010

Tato pěkná zářijová sobota byla ve znamení Klubové výstavy MSKCHPL, konané již tradičně v Zubří u Nového Města. Přihlášeno bylo 74 psů, posuzovala, pro nás nová , paní rozhodčí Jana Svobodová, a posuzovala velmi pečlivě.

Kaspar se vystavoval v mezitřídě , dostal moc hezký posudek a známku   výborný 2, res.CAC     Dasty pak ve třídě vítězů získal známku výborný 3

Fotky ....

31.08.2010

Tento víkend, pro nás pátkem prodloužený, jsme se vydali na letní setkání leonbergrů do Dolní Čermné. Sešli jsme se s hromadou lidských i psích kamarádů a tři dny jsme strávili hraním, soutěžemi a procházkami po nádherné krajině. Dasty i Kašpar si výlet náležitě užili, vyzkoušeli si různé překážkové dráhy, osvěžili si cviky poslušnosti a hlavně se snažili dělat dojem na přítomné leoní holky – v neděli jsem si domu odvážela dva naprosto mrtvé psy (pravda, v pondělí ráno už byli připraveni u garáže, myslím, že měli v boudách sbaleny i svoje batůžky, a koukali na mně s výrazem „tak kam pojedeme dneska“). A abychom se i trochu pochlubili, Kašpárek byl přítomnými vybrán jako nejsympatičtější leonek setkání. Jako upomínku na toto setkání jsme dostali pamětní list a krásnou keramickou medaili Prostě bylo moc fajn, všem děkujeme za příjemnou společnost a speciálně Jarce Šmrhové a hlavně Miloši Markovi s rodinou za parádně zorganizovaný víkend. Těšíme se už na nějaký ten další.

Fotky ....

03.08.2010

Nové fotky  Kaspara a Dastyho

02.08.2010

Včera oslavil náš   Dastíšek   své 5.narozeniny.  Dasty, přejeme Ti vše nejlepší, hodně, hodně zdraví a minimálně ještě dalších pět let plných radosti, legrace, elánu a pohodičky v naší rodinné smečce. Zároveň přejeme vše nej i Dastyho bráškům a sestřičce.

04.07.2010

I přes poměrně horké počasí zvládl v neděli Kašpar své předvedení na 36. Beskydské výstavě v polské Bialsko-Biale víc než dobře. Přihlášeno bylo 15 leonků, posuzoval polský rozhodčí pan Marek Lewandowski. Kašpařík se k mé obrovské radosti panu rozhočímu líbil ze všech leonků nejvíce a byl v mezitřídě oceněn známkou   výborný 1 a tituly  CWC a BOB.

20.06.2010

Máme za sebou další výstavní víkend s účastí na již tradičním letním Intercanis Brno. V sobotu moje sestra vystavovala svého bouviera Artuše, který byl ve třídě mladých pečlivě posouzen nizozemským rozhodčím panem Janem Ebelsem, získal moc hezký posudek a hodnocení   velmi dobrý 1.

V neděli pak nastoupili oba naši leonci, posuzoval italský rozhodčí pan Paolo Dondina, přihlášeno bylo 21 leonbergrů. Kluci se předvedli pěkně,   Kaspar získal v mezitřídě známku  výborný 2 a   Dasty ve třídě šampionů získal ohodnocení   výborný 4

13.06.2010

Tuto neděli jsme vyrazili za výstavou do zahraničí, a to do Polska na národní výstavu v Ratiboři . Tentokrát se jel předvést pouze   Kaspar, a poměrně úspěšně, neboť v mezitřídě dostal od pana rozhodčího Andrzeje Kota známku   výborný 1 a svůj první titul   CWC

08.05.2010

Zúčastnili jsme se další klubové výstavy, tentokrát Moravskoslezského klubu chovatelů a přátel leonbergrů, která se letos konala již tradičně v Zubří u Nového Města na Moravě. Přihlášeno bylo 82 leonbergrů, posuzoval pan Miroslav Václavík.

I když se neopakoval úspěch z předchozí výstavy, přesto jsme nedopadli špatně.   Kaspar nastoupil poprvé v mezitřídě a odnesl si známku   velmi dobrý 4, a   Dasty ve třídě vítězu získal ohodnocení  velmi dobrý 3 Kašpar zároveň splnil účast na svodu mladých.

Fotky ....

19.04.2010

Máme za sebou další neděli strávenou ve výstavním kruhu, tentokrát v Mladé Boleslavi na Klubové výstavě KCHL. Přihlášeno bylo 133 leonbergrů, posuzovali pan Karel Hořák, pan Josef Němec a JUDr.Anna Šimáčková.

Kluci mi opět udělali velkou radost neboť  Kaspar se ve třídě mladých umístil na moc pěkném třetím místě a od pana rozhodčího Němce dostal známku   výborný 3 a   Dastymu pan rozhodčí Hořák přidělil známku  výborný 1, CAC a tím i výhru ve třídě vítězů.

Ovšem největší radost jsem měla s milého setkání s Kašparovou sestřičkou  Kordulkou, zvanou Andělka a její paničkou. Z Andělky za ten rok co jsem ji viděla naposledy vyrostla moc hezká a milá psí slečna. Na výstavě se jí také dařilo a stejně jako Kašpar se ve třídě mladých umístila na třetím místě se známkou výborná 3.

Fotky ....

11.04.2010

Tento víkend jsme opět prožili výstavně, a to účasti na Národní výstavě v Ostravě. K  Dastymu a   Kasparovi se tentokrát přidal i náš mladý bouvier   Artuš se svou paničkou. Bouviery v sobotu a leonky v neděli posuzoval český rozhodčí pan ing. Jaromír Dostál DrSc. Artušse, co by zástupce skupiny FCI I, vystavoval v sobotu, poprve nastoupil ve třídě mladých a to hned s velkým úspěchem neboť získal známku   výborný 1 a titul CAJC.

Kašpařík astoupil v neděli ve třídě mladých a byl ohodnocen známkou   velmi dobrý 3.  Dasty v konkurenci tří šampionů získal známku  výborný 2 a titul res.CAC

Fotky ....

28.03.2010

Tato sobota byla pro nás velmi úspěšným výstavním dnem.  S oběma kluky jsme se vydali do Polska na mezinárodní výstavu CACIB Katowice.   Byla jsem hodně zvědavá na posuzování neboť dle rozpisu měl leonky posuzovat pro mne naprosto neznámý rozhodčí z Irska pan Andrew Beare, přihlášeno bylo 40 psů. Výstava pro nás dopadla naprosto úžasně a oba kluci mi udělali velikánskou radost.  Dasty již tradičně nastoupil ve třídě šampionů a v konkurenci čtyř jedinců obsadil první místo, známku  výborný 1 a titul CWC,  Kaspar nastoupil ve třídě mladých a v konkurenci 8 psů získal první místo, známku  výborný 1 a titul Junior Winner , dále si vybojoval titul  Best Junior of Breed a nakonec k mému velkému překvapení a obrovské radosti mu pan rozhodčí udělil i titul   BOB

Na výstavě zazářily i holky z Milotiček, Inez F.. získala ve třídě otevřené titul CWC,  Husarka C. získala ve třídě šampionek tituly CWC a CACIB  

Fotky ....

24.03.2010

Jarní fotky  Kaspara a Dastyho

06.02.2010

Dnes jsme s   Dastym a   Kasparem zahájili letošní výstavní sezónu, a to účastí na prvním dni DUOCACIB Brno. Přihlášeno bylo 36 leonků, posuzoval český rozhodčí pan ing. Jaromír Dostál DrSc.   Kaspar poprvé nastoupil ve třídě mladých a odnesl si pěkný posudek a známku   velmi dobrý 4   Dasty se předvedl ve třídě šampionů a byl panem rozhodčím oceněn jako a href="dasvystavy2010.html" target="_parent"> výborný 3

Fotky ....

04.02.2010

Zimní fotky  Kaspara a Dastyho