Novinky 2009

04.12.2009

Dnes je to 1 rok , co se v Milotičkách narodil náš "malý    Kaspar   Do dalších let "Kašpaříkovi" přejeme pevné zdraví, spoustu radosti, elánu a dlouhý a spokojený život v naší lidské a psí smečce. Všechno nejlepší také přejeme a olíznutí na čumák posílá bráška Kašpar a táta Dasty všem ostatním   "Karličkám".

30.11.2009

Podzimní fotky  Kaspara a Dastyho

10.10.2009

V sobotu jsme si s   Dastym po druhé zasoutěžili na Světové výstavě psů, která se v letošním roce konala v Bratislavě.  Oproti Poznani v roce 2006 , kde Dasty získal titul Světový vítěz mladých , nastoupil tentokrát již jako dospělý pes ve třídě šampionů.  K mé obrovské radosti se nám podařilo v silné konkurenci 13 šampionů z mnoha zemí Evropy získat  druhé místo a titul  res.CAC a následně i titul  res.CACIB.

Leonky posuzoval německý rozhodčí pan Hans Wiblishauser. Přihlášených bylo celkem 121 psů.

Titul Světové vítězky 2009 získala Ezra D.Bora z Milotiček

Titul Světové vítěz 2009 a BOB získal náš přemožitel ze třídy šampionů Kwenobe Balfen Hullanta

09.08.2009

Tuto krásnou slunečnou neděli jsme se vydali do Ostravy konkrétně na Slezskostravský hrad, kde se konala Krajská výstava psů.  Vypravili jsme se v kompletní smečce včetně malého bouviera Artuše, který si se svou paničkou odbyl výstavní premiéru, oba ji zvládli moc hezky.  Barvy leonků hájil tentokrát jenom Kaspar, Dastík dělal mláďatům odborný doprovod.  Leonky i bouviery posuzoval pan rozhodčí Václavík a ohodnotil oba kluky, jak  Artuše, ve třídě štěňat tak   Kaspara ve třídě dorostu jako  velmi nadějný 1

 Fotky ....

02.08.2009

Včera oslavil náš    Dasty   4.narozeniny. Přejeme mu ještě hodně hodně let plných radosti, legrace, elánu a pohodičky v naší rodinné smečce.

24.05.2009

Naše domácí smečka se z jara rozrostla o dalšího člena, a to o malé štěňátko flanderského bouviera jménem  Artuš Kajša Ondra, který ovšem nebydlí u nás, ale s rodinou mé sestry. Naši leoní kluci mají z jeho návštěv opravdu velkou radost, ovšem musí se v nadšení vzhledem k váhovému rozdílu poněkud krotit. I když, co chybí Artušovi na váze, to si vynahrazuje obratností a bojovností.

 Fotky ....

09.05.2009

O dalším prodlouženém víkendu jsme sobotu strávili účastí na Krajské výstavě psů v Hlučíně, čili u nás za humny. Leonky posuzovala paní Božena Ovesná.   Kaspar si zase oběhl výstavní kolečko ve třídě štěňat a obdržel známku  velmi nadějný.   Dasty nastoupil ve třídě vítězů a získal známku a titul  V1 Krajský vítěz

 Fotky ....

03.05.2009

O tomto prodlouženém víkendu jsme se vydali do Jedovnic, kde v sobotu pořádal MSKCHPL Klubovou výstavu, psy posuzoval polský rozhodčí pan P.Król, v neděli proběhla Speciální výstava, kdy psy posuzovala česká rozhodčí paní A.Šimáčková.   Kaspar si po oba dva dny opět ve třídě štěňat vyzkoušel výstavní kruh a obdržel známku   velmi nadějný   Dasty byl oba dny hodnocen ve třídě vítězů a to známkou  V2 res.CAC

 Fotky ....

19.04.2009

Krásnou neděli jsme s   Dastym a   Kasparem strávili na Klubové výstavě KCHL na koňském ranči El Paso ve Svojeticích, a to ve společnosti mnoha milých lidí a jejich pejsků včetně majitelů malých Karliček. Pro  Kaspara to byla první možnost k seznámení se s výstavním kruhem, kde nastoupil ve třídě štěňat s oceněním  velmi nadějný. Tou lepší částí dne však z jeho pohledu byla určitě možnost dosyta se vyřádit se svými sestřičkami, které se na ranči sešly v kompletní obsadě.   Dasty nastoupil ve třídě šampionů a byl ohodnocen panem rozhodčím V. Adltem (CZ) známkou  výborný Setkání s celou štěněcí rodinkou jej však, na rozdíl od Kaspara, absolutně nedojalo.

 Fotky ....

18.04.2009

ODnešní sobotu jsme pojali jako socializační a vydali jsme se s   Kasparem na ostravský coursing, pořádaný ZKO Kunčice ve spolupráci s Českým psem.     Kašpárkovi se smečka psů různých plemen a velikosti moc líbila a dokonce si mohl opatrně vyzkoušet, za čím, že se to ti ostatní pejskové tak honí. Igelitový střapec ho zaujal, takže uvidíme, zda mu zájem vydrží i v dospělosti a bude dělat Dastymu spoluběžce.

Děkuji Gwen za nádherné fotky.

Pár fotek Kaspara ....

Fotky ostatních účastníků....

15.04.2009

Nové fotky  Kaspara a Dastyho

22.03.2009

V sobotu jsme se s   Dastym již potřetí zúčastnili mezinárodní výstavy v polských Katowicích. Posuzoval zde německý rozhodčí W.Güllix, který Dastyho ve třídě šampionů ohodnotil známkou  V2, res.CAC.

14.02.2009

Včera nás navštívila naše kamarádka Radka se synem Marcelem a s částí své smečky motýlků, Jackem a Arlowem.   Dasty se se všemi dobře zná, takže návštěvu vesele přivítal.   Kaspárek nejprve na temperamentní psíky udiveně koukal, ale rychle se osmělil a zapojil se do hry.

Tady je pár fotek z psích her, jejichž výsledkem bylo spokojené, ale naprosto utahané leoní štěně.

13.02.2009

Nové fotky  Kaspara a Dastyho

08.02.2009

Od včerejšího dne máme doma opět dva leonbergry, z Milotiček jsme si přivezli potomka našeho Dastyho a Iris Sulle Orme di Antigua, nádherného psího kluka Kaspara D.

07.02.2009

V sobotu jsme s   Dastym zahájili novou výstavní sezónu a to účastí na prvním ročníku dvojvýstavy v Brně. Dasty nastoupil ve třídě šampionů a byl ohodnocen panem rozhodčím J.Matyášem (SK) známkou  V2, res.CAC.