Novinky 2008

05.12.2008

Dasty má své první potomky.   Iriska  včera porodila 6 krásných a zdravých štěňat, pět holek a jednoho kluka.

24.11.2008

V sobotu jsme s   Dastym,   pod heslem „zkusit se má všechno“ vyrazili na coursing. Pořádala ho ZKO Ostrava – Kunčice, takže pro nás to bylo za humny. Z našeho domovského cvičáku v Hlučíně se v mrazivém ránu na hřišti sešla silná sestava – Dasty, papillon Jack, dalmatinka Kačenka, vlčačka Aka a borderák Best. Jediný Best, už měl nějaké běhy za sebou, my ostatní jsme absolutně nevěděli do čeho jdeme. Celkem se sešlo okolo čtyřicítky psů všech možných velikostí a plemen. Když jsem viděla délku tratě, no říkala jsem si potěš koště, tohle Dasty nepoběží. Vzhledem k tomu, že mu od malička zakazuji venku cokoliv lovit a jeho představa chůze na volno je pětimetrový okruh kolem paničky, viděla jsem to bledě. Nejdříve běhali a to ve dvojicích již zkušení coursingáři, pohled na závodící barzoje byl úžasný, pravda mému běžci nestáli ani za pohled jedním okem. Než jsme se dostali na řadu my amatéři, dostali jsme zapůjčen igelitový střapec, prý ať se nováčci nažhaví. Ovšem po Dastyho znechuceném pohledu nad tím, proč mu šmidlám nějakým kusem igelitu po čumáku , jsme tedy nežhavili. Naštěstí hodní lidičkové od navijáku byli připraveni i na takové odmítavce a půjčili nám chlupatou kožešinu. To bylo přece jen lepší a Dasty byl ochoten ji i vzít do tlamy, takže pro první běh měl střapec přizdoben kožešinkou. Pak už jsme se připravili na start, naviják zabral a Dasty.... se rozběhl a kupodivu statečně odběhl celou trasu. Sice nepochopil, že v závěru je potřeba střapec zakousnout, takže v momentě, kdy se přestal hýbat byl pro míšu nezajímavý, ale to už byl jen drobný detail. Pak jsme čekali, až si první kolo odběhnou ostatní, a nastoupili jsme k druhému běhu. Tentokrát jsme to zkusili jen se střapcem bez kožichu, a světe div se, Dasty opět běžel a opět až do konce. Musím říci, že mě velmi mile překvapil, a doufám, že si to na nějakém dalším coursingu někdy zopakuje.

Tímto chci poděkovat pořadatelům, že dali tuto akci dohromady a obsluze navijáku za velkou trpělivost , kterou s námi začátečníky měli.

Fotky...

A ještě další fotky....

07.11.2008

Včera jsme se dozvěděli skvělou zprávu -   Iriska  je březí. Štěňátka by se měla narodit začátkem prosince, na což se už moc těšíme.

04.11.2008

Slunečnou listopadovou neděli 2.11. jsme se vydali do slovenské Nitry, kde se konala mezinárodní výstava .  Na této výstavě se předvedlo 24 leonků, které tentokrát posuzoval český rozhodčí pan Petr Řehánek.   S   Dastym ve třídě šampionů nastoupili dva konkurenti, Hank v.Welland a Majan`s Zeus The Star Of North.  Dasty byl ohodnocen známkou  V2, res.CAC.

Fotky ....

06.10.2008

Dnes Dastymu přijela nevěsta   Iris Sulle Orme di Antigua  a s ní nám velmi milá návštěva, Jarka Šmrhová a Jarda Lukeš z chovatelské stanice Bora z Milotiček.  Dasty si s Iriskou okamžitě padli do oka a krytí si podařilo. Teď už jen budeme držet palce, aby se v prosinci narodila štěňátka.

28.09.2008

Tento víkend jsme vyjeli do zahraničí a to na Klubovou výstavu německého klubu leonbergerů, která se tradičně konala v Leonbergu. Počasí nám přálo a výstava za účasti asi tří stovek psů se opravdu vydařila.    Dasty v letošním roce nastoupil ve třídě šampionů, kterých bylo přihlášeno 18 a posuzoval je pan rozhodčí Gerhard Zerle. Dasty v této početné konkurenci získal hodnocení  výborný bez pořadí.

Fotky ....

 Kompletní výsledky....

14.09.2008

O této velmi studené neděli jsme se vypravili na Krajskou výstavu v Dolním Benešově .    Dasty  se zde předvedl jako jediný zástupce plemene leonberger, a to ve třídě vítězů. Opět jsme se setkali s panem rozhodčím Václavíkem, který Dastymu udělil známku  V1 a titul Krajský vítěz.

Fotky ....

09.09.2008

V sobotu jsme se vypravili na podzimní Klubovou výstavu MSKCHPL (bez zadávání Klubového vítěze), která se tradičně konala v příjmeném prostředí v Zubří u Nového Města na Moravě .    Dasty  nastoupil ve třídě vítězů, a stejně jako v Brně ho pan rozhodčí Václavík ocenil známkou  V2, res.CAC.

Fotky ....

18.08.2008

Dneska jsme byli s    Dastym  navštívit štěňátka papillonků v chovatelské stanici Marestel naší kamárdky Radky.

Fotky ....

01.08.2008

Dnes slaví    Dasty   své už 3.narozeniny.   Do dalších let mu přejeme pevné zdraví, spoustu radosti, elánu a dlouhý a spokojený život.

03.07.2008

Poslední červnovou neděli jsme strávili na tradiční Mezinárodní výstavě psů v Brně .    Dastyho  ve třídě šampionů, ocenil pan rozhodčí Václavík známkou  V2, res.CAC.

Fotky ....

21.06.2008

Po delší přestávce jsme se dnes zúčastnili Klubové výstavy KCHL v Náměšti na Hané, a to s velkým úspěchem. Přihlášeno bylo 39 psů, posuzoval pan Petr Řehánek.    Dasty  který nastoupil ve třídě vítězů, získal ocenění  V1 CAC a BOB.

Fotky ....

25.05.2008

Včerejší den byl pro nás velmi smutný, neboť jsme se museli rozloučit s našim   Altárkem.   V jeho 6,5 letech jej zradly ledviny a i když byl velký bojovník, tento boj byl nad jeho síly. Alíšku budeš nám moc chybět.

13.04.2008

Dnešní krásnou neděli jsme strávili na Národní výstavě psů V Ostravě. Leonbergry v počtu 29 posuzoval rozhodčí Andráš Polgár.    Dastyho   ve třídě šampionů ohodnotil známkou  V1, CAC, Národní vítěz.

Fotky ....

30.03.2008

V sobotu 29.3.2008 proběhla ve polských Katowicích Mezinárodní výstava psů. Leonbergry posuzovala portugalská rozhodčí Carla Molinari.    Dasty  byl při své premiéře ve třídě šampionů ohodnocen známkou  V3.

24.03.2008

Nové fotky     z Velikonoční procházky

10.03.2008

Dnes   Dasty obdržel potvrzení o udělení titulu Český šampion

Český šampion

25.02.2008

V sobotu a v neděli jsme s   Dastym,   strávili v Suchdole nad Odrou na výcvikovém víkendu zaměřeném na Obedience neboli poslušnost úplně jinak, který pořádala paní Veronika Staniová , chovatelka velkých kníračů - chovatelská stanice Stanios.

Výcvik vedla rakouská lektorka a trenérka paní Petra Florschütz , rovněž majitelka velkých kníračů, která sbírá úspěchy jak v obedience, tak ve sportovní kynologii a záchranařině. Zúčastněných nás bylo okolo dvaceti lidí se psy i několik teprve budoucích psích majitelů , a to z různých koutů republiky a s velmi rozmanitými plemeny psů. Zastoupeny byly border kolie, dále bígl, SBT, australský ovčák, chodský pes, maďarský ohař, papillon, beauceron, manchester teriér, pitbullteriér, velký knírač, boxer, několik kříženců a leonberger. Hned na začátku jsem, tak jako většina, zjistila, že způsob jakým s Dastym cvičím, není to pravé ořechové. Cviky máme naučeny moc rychle a tudíž nepřesně. Takže jsme se vrátili zpět k prvním krůčkům a učili se jak psíka na cvičení soustředit a jak hezky pomalu postupovat, aby pes požadovaný cvik správně pochopil. Samozřejmě se nešetři jak pochvalou tak hlavně pamlsky. Paráda byla vidět, jak si Petra Florschütz dokázala poradit s různorodosti povah a temperamentů přítomných psů a každému majiteli ukázala, jak na toho jeho čtvernožce. V průběhu víkendu jsme vyzkoušeli chůzi u nohy, sedni, lehni, přivoláni, aporty a vysílačky, vše s důrazem na soustředěnost psíka. Jak mají tyto cviky v obedience skutečně vypadat nám, začátečníkům, předvedli přítomní pokročilí, členové klubu Obedience CZ. Celý víkend se opravdu vydařil, načerpala jsem nové zkušenosti, potkala milé lidi a Dasty se zase jednou pořádně unavil. Za to patří organizátorce Veronice Staniové a lektorce Petře Florschütz velký dík.

Fotky...

Další fotky - autorka Věra Pisárová....

10.02.2008

Dnes se konala v Brně Mezinárodní výstava psů, s účastí 50 leonbergrů. Pro nás to byla velmi úspěšná výstava neboť paní rozhodčí Libuše Ubrová ohodnotila    Dastyho  který nastoupil ve třídě otevřené, známkou  V1 CAC CACIB a BOB. Dasty tímto splnil podmínky pro přiznáni titulu Český šampion

Fotky ....

23.01.2008

Dnes je našemu    Altarkovi   6 let.   Protože se právě zotavuje po zánětu ledvin, tak mu přejeme hlavně hodně zdraví, plno elánu a ještě spoustu let strávených s námi .

04.01.2008

Dnes   Dasty obdržel potvrzení o udělení titulu Polský šampion

Polský šampion