News

31.12.2012

Poslední den letošního roku jsme strávili nejlepším možným způsobem... pobytem na čerstvém vzduchu a střapečkováním. Tentokrá jse vyrazili komplet. Kašpar  a Míša  si vyzkoušeli nový terén v Havířově.. a i když do kopce tak prý je to dobré, Dastík  si zase užíval společnosti lidí i psíků, hlavně tedy přítomných psích slečen.   Lence, Michalovi a všem přítomným dík za fajn závěr roku.

 Krásné fotky leonků Lucky Kazměrčíkové ....

 Všichni zúčastnění na fotkách Lucky...

09.12.2012

Dnes jsem se snažila nabytou teorii uvést do praxe a   Kašparem jsme strávili celý den na  "Klikr Workshopu"  , pod vedením Lenky Blachové Psí škola Berenika   pořádaného ve spolupráci s Psí školou a hotelem KOIRA  Tímto Lence děkuji za super den, jsem ráda, že jsem si mohla koukáním na ostatní i vlastní prací s Kašparem pod jejím vedením ujasnit co děláme dobře a co ne ( aspoň doufám) ... no, máme na čem pracovat...

Klikr Workshop

04.12.2012

A je to tu zase ...největší sluníčko naší smečky   Kaspar,  slaví své čtvrté narozeniny.   Všechno nej Kašpárku, ať ti to i nadále dobře běhá ..:)) Velké gratulace posíláme samozřejmě všem Karličkám.

Kaspar 4 roky

01.12.2012

Máme za sebou další akci pořádanou Českým leonberger klubem...  "Adventní slavnost leonbergrů aneb výstava na nečisto,"   konaná v sobotu v nádherném prostředí Ola Ranche v Litohošti  se opravdu povedla. My jsme se Všemi třemi medvědy vyrazili už v pátek, přeci jen je to od nás na Vysočinu kousek cesty. Cílem byl Pácov, kde jsme měli až do neděle zajištěný nocleh. V podvečer jsme ještě vyrazili přímo do Litohoště, alespoň lehce přiložit ruku k dílu a pomoci při přípravě haly. V sobotu pak akce propukla na plno, a hned při slavnostním zahájení jsme dostali kupu dárku. Přihlášeno bylo 34 psů,posuzování se ujal belgický chovatel pan Bart Bauwens, který předvedl, z mého pohledu, naprosto skvělý posuzovatelský koncert.    Kluci nastoupili - Mischa ve třídě otevřené, Kaspar ve třídě šampionů a Dasty ve třídě veteránů a náležitě si to užívali. Všichni tři mají obsáhlé a hezké posudky, ve kterých pan rozhodčí přesně vystihl co je správně a co by mohlo být ještě lepší.    Odpoledne pak proběhly soutěže v Junior Handlingu, volně pojatá soutěž o nejkrásnéjší pár, vyhlášení vítěze divácké soutěž O největšího sympaťáka, kterým se stál obrovský a veselý Goram, vyhlášení vítězů jednotlivých tříd a vyhlášení vítěze celé výstavy - BOB Litohošť získal Nero D. Bora z Milotiček .     Byl to krásně strávený den, v úžasném prostředí a ve společnosti fajn lidí.     Díky moc Všem, kteří se na skvělé připravené akci podíleli.

Fotky a výsledky ....

25.11.2012

A protože teorie není nikdy dost, dnes jsem se zúčastnila dalšího semináře  "Pozitivní posilování pro pokročilé"  , který opět pořádala Psí škola Berenika  Lenky Blachové a Psí škola a hotel KOIRA   Oba semináře skvěle vedla Lenka Blachová.   No, kluci teď budou pokusnými králiky, doufám, že nám to půjde.

Pozitivní posilování pro pokročilé

27.10.2012

Dnešek byl ve znamení mé výcvikové teoretické průpravy neboť jsem se zúčastnila semináře  "Začínáme s pozitivní motivací"   , který pořádala Psí škola Berenika  Lenky Blachové a Psí škola a hotel KOIRA

Začínáme s pozitivn motivací

06.10.2012

Coursing training in Bělá u Opavy. Kaspar  and Mischa  really enjoyed it  

09.09.2012

Special show of Bouvier des Flandres Clubu Bohemia in Hlucin, Artuš  in open class with result   excellent 1, CAC  

 Pictures ....

08.09.2012

Oh... our little puppy   Mischa,  is  two years old today.   Happy birthday Mischa ..:))

Mischa 2 roky

06.09.2012

And Kaspar  and Mischa  on coursing training in Bohumín again.

03.09.2012

Oh, and the 5th weekend in Dolní Čermná has passed. Three days full of playing, walking and talking with friends. It was wonderful time.

Fotky ....

30.08.2012

Coursing training of Kašpar  and Mischa .

 Pictures ....

25.08.2012

Another coursing training of Kašpar  in Bohumin.   This time Artuš  bouvier of my sister has come with us.

 Pictures ....

18.08.2012

Results of  LPN1 test

  • Mischa P.  - N/N

08.08.2012

Some pictures of   Dastyho  on a walk in city park.

Fotky ....

01.08.2012

Today    Dasty   is seven years old..  Happy birthday my teddy bear..:)

Dasty 7 let

08.07.2012

Really nice story......Alma - Mum and grandma of my leo boys is TV star..

Video ....

04.07.2012

Dasty   visited our papillon friends in kennel Marestel ..., puppies liked this teddy bear a lot..

Fotky ....

18.06.2012

The 4th wonderful weekend with friends and their dogs in Dolní Čermná.

Pictures ....

03.06.2012

Kaspar took part in coursing training this Sunday   Nice weather, nice people, so it was very nice time .  I thank whole coursing team for great day and of cours especially Lenka Blachová for great pictures.

 Happy Kaspar ....

 Pictures of all running dogs ....

19.05.2012

New show results - Club show of ÖCLH ( Austria) in Anthering

judgeMr. Vernon ( F)  Mischa P.  - in intermediate class  excellent  

 Results ....

 Pictures ....

12.05.2012

New show results - Club show of MSKCHPL (Moravian leonberger club) in Zubri

judge Mr.Vondrous ( CZ)  Mischa P.  - in intermediate class  excellent 3,    Kaspar D.   - in champion class  excellent .

Today   Mischa P.   has become   stud dog

08.05.2012

Nice day and nice walk in castle park in Hradec nad Moravicí. Me, Dasty   and Mischa,  our friends and their dogs and..... beautiful pictures of Lenka Blachová Thank you all, it was wonderful day.

 Dasty and Mischa....

 All pictures....

04.05.2012

Great news, I`ve got today X-ray results of   Mischa P.   -  HD A,  ED  0/0

01.05.2012

Today Kaspar took part in his first coursing training in this year   Despite very hot weather Kaspar really enjoyed his hunting of tassel.  I thank whole coursing team for great day, especially Lenka Blachová for great pictures.

 My litlle Kaspar ....

 All pictures ....

15.04.2012

New show results - CAC Ostrava

judge Mr.Beradze ( Georgia)  Artuš Kajša Ondra  - Bouvier des Fladres in open class  excellent 1,  judge Mrs.Mayer ( CZ)  Kaspar D.   - in champion class  excellent 2.

26.03.2012

Spring pictures of  Dasty, Kaspar and Mischa 

06.03.2012

Last weekend I attended lecture of     Turid Rugaas,   Norwegian international dog trainer and I have to say it was really really interesting. If you want to better understand what your dog tells you, I advise to read these books

konejšivé signaly Štěkání

and after that watch and think.

12.02.2012

Winter pictures of  Dasty, Kaspar and Mischa 

04.02.2012

New show results - CACIB Brno , judge Mr.Adlt (CZ).   Mischa for the first time in intermediate class  excellent 3.

This show was very succesful for Bora z Miloticek kennel - Matze P. in intermediate class Ex1, CAC, CACIB, BOB,    Lucky P. in open class VG2,    Matylda P. in junior class Ex1, CAJC, BOJ,    Mairwen P. "Maira" in intermediate class Ex1, CAC, CACIB,   Lea Sissy P. in intermediate class VG3  a   Ina od Špitálského dvora "Bára" in open class VG1

 Photos....

08.01.2012

First show of this show season - CAC Brno , judge Mr.Václavík (CZ). There were seven comepetitors in junior class.   Mischa did well with great result   excellent 2.

 Photos....